چطور یک دستگاه جوش مناسب انتخاب کنیم؟

دنیای جوشکاری جذاب است، به خصوص برای علاقه مندان به جوشکاری که تازه شروع به یادگیری این حرفه کرده اند. با طیف وسیعی از محصولات و لوازم جانبی آن که در صنایع جوش و برش علیپور موجود است. مجموعه گسترده ای از لوازم جانبی جوش وجود دارد که می توانید از منوهای سایت صنایع جوش و برش علیپور انتخاب کنید. از جوشکارهای MIG، جوشکارهای TIG و غیره... . همچنین چندین دستگاه جوش پیشرفته در بین دستگاه های جوش وجود دارد که در مقایسه با دستگاه های معمولی TIG و MIG نسبتاً گران تر هستند. با این حال، این دستگاه‌های جوشکاری سطح بالا اغلب توسط موتورهایی که با سوخت تغذیه می‌شوند بکار می افتند تا بتوانند به همان راحتی که از شبکه برق استفاده می شود کار شما را انجام دهند.

اگر شما یک جوشکار تازه کار هستید، بهترین کار این است که انواع مختلف تجهیزات جوشکاری را بشناسید تا آینده شغلی بهتری را برای خود رقم بزنید. اگر بتوانید تصمیم بگیرید که کدام مدل جوشکاری برای یک پروژه خاص سازگارتر است، شانس شما برای منصوب شدن به عنوان سرپرست یا دستیار پروژه توسط یک کارفرما بیشتر خواهد بود.

لیستی از ۵ نکته برتر برای انتخاب بهترین دستگاه جوش

فقط لازم است نکات و ترفندهای نوشته شده زیر را بررسی کنید تا بهترین دستگاه جوش را مطابق با نیاز خود از بین محصولاتی که در سایت صنایع جوش و برش علیپور به فروش گذاشته شده اند انتخاب کنید.

۱) ماهیت فلز را ارزیابی کنید

معمولاً جوشکاری فقط بر روی فولاد کربنی انجام می شود. فولاد کربنی این توانایی را دارد که گرمای اضافی را که هر جوشکار تازه کار ممکن است به طور تصادفی به فلز وارد کند، تحمل کند. بنابراین، با اکثریت دستگاه های جوشکاری موجود برای استفاده سازگار است. استیل ضد زنگ به دلیل توانایی آن در برابر خوردگی برای نگهداری نوشیدنی یا اقلام خوراکی مناسب تر است.

استیل ضد زنگ کاملاً با دستگاه جوش TIG یا MIG سازگار است و برای کار به اندازه فولاد کربنی هنگام جوشکاری به آمپراژ نیاز ندارد. آلومینیوم به یک منبع گرمای تقریباً یکنواخت نیاز دارد تا حوضچه جوش به دلیل ظرفیت رسانایی حرارتی بالای آن خشک نشود. با این حال، گرمای ورودی زیاد اغلب منجر به تغییر شکل قطعه کار می شود.

بنابراین آلومینیوم به ماشین های جوشکاری پیچیده تری مانند دستگاه MIG مجهز به قابلیت جوشکاری پالس نیاز دارد تا به خوبی به هم جوش بخورد. انتخاب بهتری برای جوشکاری آلومینیوم، دستگاه جوشکاری TIG سطح بالا است. بنابراین، بهتر است قبل از انتخاب دستگاه جوش، فلزی را که می‌خواهید به هم جوش بزنید، ارزیابی کنید.

۲) آمپراژ ایده آل را ایجاد کنید

هزینه دستگاه جوش بستگی به جریانی دارد که می تواند تولید کند. فلزات ضخیم تر معمولاً به جریان بیشتری نیاز دارند تا بتوانند به درستی جوش داده شوند. بنابراین بهترین کار این است که به ضخامت وسایل و همچنین فلزات پایه ای که باید برای یک پروژه با آنها کار کنید توجه کافی داشته باشید.

مانند فولاد ساختاری ضخیم و لوله ای با ضخامت بیشتر از یک و نیم سانتی متر. برای جوشکاری موثر به یک دستگاه جوش برق (قوس الکتریکی) یا یک دستگاه جوش MIG سطح بالا نیاز دارید.

برعکس، برای جوش دادن فلزات نازک، به دستگاه‌های جوشکاری حساس‌تری نیاز دارید که مقدار مناسبی گرما را برای تشکیل جوش فراهم کنند. از این نظر، جوشکاری آلومینیوم تقریباً مانند جوشکاری فلز نسبتاً نازک‌تر در نظر گرفته می‌شود.

۳) محل ایده آلی برای جوشکاری انتخاب کنید

محلی که در آن جوشکاری را انجام می دهید نیز به دستیابی به یک دستگاه جوش مناسب کمک می کند. هنگام جوشکاری در داخل خانه، می توانید دستگاه خود را به یک منبع AC ۲۲۰-۲۴۰ ولت وصل کنید. منبع تغذیه ۲۲۰ ولت منبع تغذیه معمولی است که هر تأسیسات تجاری یا خانگی دریافت می کند. اکثر دستگاه های جوش ابتدایی با این ولتاژ کار می کنند. این دستگاه ها می توانند به صورت تک فاز یا سه فاز کار کند.

۴) مشخصات فنی دستگاه جوشکاری را به دقت بخوانید

مشخصات فنی می تواند کمک کند تا دستگاه جوش خوب را با دستگاه های دیگر مقایسه کنید. به عنوان مثال، در بخش مشخصات فنی چرخه وظیفه را می بینید که به شما میزان جوشکاری مداوم در ده دقیقه را نشان می دهد. چرخه وظیفه نشان دهنده درصدی از جوشکاری است که می توانید در فاصله استاندارد ده دقیقه جوش دهید. تجاوز از چرخه کار ممکن است دستگاه را گرم کند و به مدار داخلی آن آسیب برساند.

۵) گاز فشرده مورد استفاده را تجزیه و تحلیل کنید

فرآیندهای مختلف جوشکاری مستلزم استفاده از گازهای فشرده متفاوت است. اکسیژن، آرگون و دی اکسید کربن رایج ترین گازهای فشرده مورد استفاده در چندین روش جوشکاری هستند.

دستگاه‌های جوش خود را از صنایع جوش و برش علیپور تهیه کنید. چرا که این مجموعه با در نظر گرفتن تجربیات سالهای متمادی مشتریان و جوشکاران خبره، اقدام به فروش بهترین دستگاه ها از تولید کنندگان برتر ایران و جهان می نماید. همچنین قطعات و تجهیزات جانبی این دستگاه ها را به صورت کامل و با بهترین کیفیت در اختیار مصرف کنندگان حرفه ای قرار داده است. از دیگر مزایای خرید از صنایع جوش و برش علیپور، ارائه مشاوره فنی رایگان قبل از خرید و ضمانت اصالت کالاست که اعتماد صنعتگران حرفه ای را به خود جلب کرده است.

می‌توانید از طریق تماس با واحد فروش صنایع جوش و برش علیپور یا تکمیل فرم سفارش و هماهنگی واتساپی، محصولات متنوع جوش و برش را تهیه و با اطمینان خاطر استفاده نمایید.